Türkçe English

ETİK KURALLARIMIZ HAKKINDA

Simgetek İş Etiği Kuralları, siz değerli çalışanlarımıza davranış şekillerinde yön vermek ve yazılı kurallarla temel değerlerimizi uygulamakta yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Kurumsal değerimizi bir üst seviyeye çıkarmak için oluşturduğumuz İş Etiği Kuralları yönetim kurulu ve yöneticiler dâhil tüm çalışanların uymak zorunda olduğu ilke ve uygulamaları tanımlamaktadır. Ayrıca bu kurallar müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, alt yüklenicilerimiz ve iş ilişkisinde bulunduğumuz üçüncü tarafları da bağlamaktadır.

Etik kurallar ile hizmetimizde en üstün kaliteye ulaşılması, tüm yönetici ve çalışanların aile bilinciyle çalışıp, adil ve dürüst bir iş ahlakı edinmesi, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve üçüncü taraflarla olan ilişkilerimizin bu iş etiği kuralları çerçevesinde yürütülmesi hedeflenmektedir.

Simgetek İş Etiği Kuralları iş hayatında karşılaşabileceğimiz en temel yasal ve etik sorunları ele almıştır. Burada yazılı olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalmanız durumunda, hepimizin etik kurallar çerçevesinde doğru adımlar atması beklenmektedir. Simgetek’ i etkileyebilecek herhangi bir karar almadan önce:

  • Yasalara uygun ve ahlaki mi?
  • Simgetek İş Etiği Kuralları ile uyumlu mu?
  • Simgetek’ in ve diğer çalışanların itibarını zedeliyor mu?
  • Aileye ve yakınlarına yapılan hareket rahat bir şekilde anlatılabiliyor mu?

Sorularına "evet" cevabı veremiyorsanız, o hareketten kaçınmalısınız. Konu ile ilgili Departman Yöneticinizden, İnsan Kaynaklarından yardım ve bilgi alana kadar karar almamalı ve eylemde bulunmamalısınız. Tereddütte kaldığınız durumlarda İnsan Kaynaklarına ve Departman Yöneticinize danışmaktan asla kaçınmayınız.

Attığınız her adımın şirketimizi temsil ettiğini bilmeli ve Simgetek’ i etkileyebilecek her eylemin doğuracağı sonuçların bilincinde olmalısınız. İşinizle ilgili hiçbir hedef, Simgetek İş Etiği Kurallarından ödün vermenizi gerektirecek kadar önemli değildir.

SİMGETEK İş Etiği Kuralları'nın tamamına ulaşmak için lütfen tıklayın